دکتر زهرا ساعی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه طی نامه ای از رییس جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر امور اقتصاد و دارایی درخواست شده  که تا 5 سال، کارخانه ماشین سازی تبریز را واگذار نکند، گفت: ماشین سازی تبریز از صنایع مادر کشور بوده و جزء صنایع تاثیرگذار در کشور محسوب می شود و تولیدات آن به خارج از کشور صادر می شود، لذا مشکلات این کارخانه باید در سریعترین زمان ممکن از بین رود و با احیای دوباره بهره وری آن افزایش پیدا کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به شرایط نامطلوب کارخانه ماشین سازی در سالهای قبل افزود: ماشین ‌سازی یک برند در آذربایجان بوده و سابقه ای پرافتخار در این استان  و سهمی بزرگ در صنعت دارد.

ساعی با بیان اینکه این واگذاری ها  نباید بسترساز بحران‌های کارگری شوند، ادامه داد: در این بین کارگران زحمتکش کارخانه  نباید متضرر شوند؛ چرا که کارگران اهرم ها و بازوان تولید این کشور هستند که در هر شرایطی و با هر مدیریتی نباید به آنها ضرری وارد شود.

 ماشین سازی تبریز به عنوان یک صنعت مولد مطرح بوده و دارای نقشی مهمی در صنعت کشور است

وی با بیان اینکه ماشین سازی تبریز به عنوان یک صنعت مولد مطرح بوده که دارای نقشی مهم در صنعت استان و حتی کشور است، اظهارکرد: ماشین‌سازی شناسنامه صنعت آذربایجان شرقی بوده و نباید اجازه داد شرکتی با قدمت و ریشه ماشین‌سازی به دلیل تصمیم‌گیری‌های غلط به یک فرد یا ارگان بی صلاحیت  واگذار شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: واگذاری این شرکت به افراد غیرمتخصص در حوزه صنعت  می تواند سبب ایجاد بحران شود، لذا باید با یک اقدام هماهنگ ماشین سازی تبریز را  از لیست واگذاری به بخش خصوصی خارج کنند تا این شرکت با مدیریت توانمند و متخصص خود تبدیل به یک قطب مهم در اشتغال زایی استان شود./

ارسال پیامک بلک لیست

تحصیل در هلند