عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از اینکه معضل قراردادهای کار “سفید امضا” هنوز رفع نشده است، گفت: قانون کار باید به نفع کارگران تقویت شود.

✅ زهرا ساعی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در دولت یازدهم حقوق کارگران با توجه به نرخ تورم افزایش یافته است، گفت: در دولت سابق به این موضوع توجه نشده بود که در این رابطه کارگران با مشکلات زیادی مواجه شدند.

✅ نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری نامگذاری سال 96 تحت عنوان ” اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ” از سوی مقام معظم رهبری با بیان اینکه بهبود تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند توجه به کارگران است، تصریح کرد: کارگران در تمامی عرصه های کشور حضور داشته و به نوعی چرخ اقتصاد کشور را می چرخانند.

🔹 قوانین مرتبط با کارگری باید فضای کسب و کار را برای آنها تسهیل کنداین نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه قوانین مرتبط با کارگری باید فضای کسب و کار را برای آنها تسهیل کند، افزود: قوانین حوزه کارگری باید به گونه ای باشد که کارگران از آسایش و رفاه بیشتری برخوردار شوند تا با آرامش به اشتغال و زندگی خود ادامه دهند.دولت در رابطه با اعمال سه جانبه گرایی ( دولت، کارفرما و کارگر)  در مورد  کارگران موفق عمل کرده است.

ساعی با بیان اینکه دولت در رابطه با اعمال سه جانبه گرایی  دولت، کارفرما و کارگر؛  در مورد  کارگران موفق عمل کرده است، ادامه داد: اگر تعادل و توازن درستی میان این سه ضلع برقرار شود رضایت کارگران، کارفرما و دولت حاصل می شود، قانون کار باید به نفع کارگران تقویت شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم، با بیان اینکه قانون کار باید به نفع کارگران تقویت شود، افزود: این قانون باید به گونه ای تقویت شود که علاوه بر اینکه کارفرما تمایل به کارآفرینی و ایجاد اشتغال داشته باشد رضایتمندی و دلگرمی کارگر به انجام کار را به عنوان قشر زحتمکش به طور کامل اغنا کند، تامین مسکن و امنیت شغلی کارگران  جزو دغدغه کارگران است که باید مورد توجه واقع شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه تامین مسکن و امنیت شغلی کارگران جزو دغدغه های کارگران است که باید مورد توجه واقع شود، تصریح کرد: بخش اعظمی از اقدامات کمیسیون اجتماعی مجلس در حوزه اشتغال و کارگری و برگزاری جلساتی با مسئولان ذی ربط این حوزه ها بوده است؛ به طور قطع کمیسیون اجتماعی و فراکسیون کارگری مجلس مدافع حقوق کارگران بوده و از حقوق آنها با جدیت و قاطعیت دفاع می کنند، مشکلات کارگران در برنامه ششم دیده شده است.

وی با یادآوری اینکه مشکلات کارگران در برنامه ششم دیده شده است، گفت: مواردی مانند همسان سازی حقوق کارگران، پرداخت معوقات و … در این لایحه مورد توجه قرار گرفت که دولت باید در زمان مناسب نسبت به تحقق آنها اقدام کند، معضل قراردادهای کار سفید امضا هنوز وجود داشته و رفع نشده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم، با بیان اینکه معضل قراردادهای کار سفید امضا هنوز وجود داشته و رفع نشده است، تصریح کرد: هر چند کمیسیون اجتماعی مجلس پیگیری هایی را در این رابطه داشته و همچنین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به طور مداوم بر لزوم به حداقل رساندن این قراردادها تاکید و تلاش هایی را داشته اما متاسفانه با توجه به شرایط فعلی کشور، تحریم ها، رکود اقتصادی و همچنین تعطیلی کارخانجات این معضل هنوز وجود داشته و رفع نشده است.

🔹 قراردادهای کار سفید امضا یکی از مشکلات جامعه کارگری است / تاکید بر لزوم اتخاذ تدابیر ویژه جهت حل این معضل

✅عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قراردادهای کار سفید امضا یکی از مشکلات جامعه کارگری است بر لزوم اتخاذ تدابیر ویژه جهت حل این معضل تاکید کرد و گفت: یکی از مطالبات جدی کمیسیون اجتماعی و فراکسیون کارگری مجلس از دولت های آینده توجه بیشتر به قشر کارگری و رفع مشکلات آنها است.

۱ دیدگاه
 1. امير ياري كلجاهي

  با سلام خدمت سركار خانم دكتر زهرا ساعي ميخواستم از همينجا از زحمات جنابعالي براي شهر و مردم هميشه در صحنه تشكر نمايم
  وبلاگ بنده با بازديد روزانه بيش از 5000 نفر به صورت رايگان در خدمت شماست اميدوارم بتوانيم جزئي از زحمات شمارا جبران نماييم
  http://www.iranbors.blogsky.com/
  حامي هميشه شما
  امير ياري كلجاهي

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

ارسال پیامک بلک لیست

تحصیل در هلند