نماینده‌ی مردم تبریز، اسکو و آذرشهر تاکید کرد: فضا برای توسعه‌ی سیاسی در دولت یازدهم فراهم شد.

 به گزارش ایسنا،‌زهرا ساعی در تالار وحدت دانشگاه تبریز اظهار کرد: برخی در حق برجام بی‌انصافی می‌کنند و این در حالی است که بسیاری از تحریم‌های ظالمانه‌ بعد از برجام رفع شده است

✅وی افزود: همچنین کشور ما در فصل هفتم منشور سازمان بین الملل قرار گرفته بود که در دولت یازدهم و پس از مذاکرات رفع شد.

✅وی تصریح کرد: وضع اسفناک صادرات نفت، اختلاس‌های ناراحت کننده به سبب تحریم‌ها، از جمله موانعی بود که در دولت تدبیر و امید رفع شد.

✅ساعی عنوان کرد: تحریم‌های دارویی برای بیماران صعب العلاج بسیار گران تمام می‌شد و باید بدانیم برجام تمام نشده و ادامه می‌یابد.

✅ وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: فناوری روز دنیا باید وارد کشور شود تا شاهد شکل گیری اشتغال و تولید باشیم و دانشگاه‌ها نیز در این میان سبب پویایی بیشتر کشور می‌شود.

✅ساعی خاطرنشان کرد: امروزه رسالت خطیر بر عهده ی ما است و باید در انتخاب خود نهایت دقت را به خرج دهیم.

✅ وی افزود: نمایندگان مجلس بیشترین تلاش را در راستای کم کردن چالش بین قوه ی مقنته و مجریه کرده‌اند و توسعه متوازن و منافع ملی از جمله موارد مورد توجه و اولویت های دولت تدبیر و امید است.

✅ وی بیان کرد: ما برای به ثمر نشستن انقلاب هزینه‌ها و شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب کرده ایم.

✅ساعی با اشاره به عدم رعایت اخلاق اتخاباتی از سوی نامزدها در مناظرات گفت: کاندیداها باید در قاب تلویزیون برنامه‌اش را اعلام کنند و این در حالی است که برخی صرفاً دولت کنونی را تخریب می کنند.

✅ وی متذکر شد: تمامی نخبگان و شهروندان در جریان ارتقای درست اطلاعات قرار گرفته‌اند و وعده هایی همچون افزایش یارانه مردم را فریب نمی دهد.

✅ساعی با بیان اینکه زنان ظرفیت‌های بسیار خوبی در کشور هستند، گفت: در دولت گذشته توجه چندانی به این موضوع نشد و حضور زنان در عرصه‌های مدیریتی، توجه به زنان سرپرست خانوار و توانمند کردن آنان، کاهش آسیب‌های اجتماعی به خصوص در حوزه ی زنان، از سرگیری فعالیت سمن ها از جمله فعالیت‌های دولت تدبیر و امید در این عرصه است که با رویکرد گفتمان اعتدال گرایی و عقلانیت در کشور انجام می‌شود.

۱ دیدگاه
  1. صنعتگر

    لطفا متن ذیل را هرچه سریعتر به دست سرکار خانم مهندس زهرا ساعی برسانید با تشکر:
    ضمن تشکر از حضرتعالی بعنوان یکی از نمایندگان فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی در جهت پیگیری منویات مقام معظم رهبری بعنوان یک صنعتگر داخلی و پیرو مقام عظمای ولایت از جنابعالی استدعا دارم تا در به تصویب رساندن لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت و تفکیک بخش بازرگانی از وزارت صنعت ، معدن و تجارت که مطالبه ای از جانب رهبری و صنعتگران رای دهنده به جنابعالی می باشد، تمام مساعی خویش را بکار گیرید . همانگونه که مستحضرید رهبر معظم انقلاب در سال 94 در جلسه‌ای با اعضای هیأت دولت با انتقاد از وضعیت وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان داشتند که “چهار وزارتخانه را دادند دست آقای نعمت‌زاده. واقعاً چهار وزارتخانه بود اینجا؛ صنایع، صنایع سنگین، معادن و بازرگانی.”

    ایشان تاکید کردند: “یکی از کارهای عجیب و غریبی که برای بنده هم تا آخر معلوم نشد که چرا این کار انجام گرفت، همراه کردن وزارت بازرگانی با وزارت صنایع و معادن بود، یعنی واقعاً هنوز هم برای من حل نشده است.” این بیانات معظم له به روشنی نشاندهنده ناخوشنودی ایشان از ادغام این دو بخش بوده و جای تعجب است که چرا نظرات ایشان تا کنون در مجلس عملی نگشته است. بعضی مخالفان لایحه همراه بودن این وزراتخانه ها در اکثر اقتصاد های ییشرو را مطرح می کنند این در حالیست که در این کشورها 80 درصد اقتصاد در دست بخش خصوصی است و این نسخه برای اقتصاد کشور ما که دولت متولی بیش از 80 درصد اقتصاد می باشد درمانگر و شفا دهنده نخواهد بود که مقام معظم رهبری نیز به این نکته رسیدند و بیان نمودند و لذا تسلط دولت و وزیر متبوع بر مجموعه تحت امر ضروری است و با توجه به گستره بسیار بزرگ صنعت ، معدن و تجارت از اداره یک نانوائی و صنف کوچک تا بزرگترین مجموعه های تولیدی از عهده یک وزارت و یک وزیر خارج است و امکان خدمات دهی مناسب را به هر دو طیف بازرگانان و صنعتگران سلب خواهد نمود . با عنایت به مطالب پیش گفته اینجانب بعنوان نماینده جمعی از صنعتگران و بازرگانان ماموریت دارم تا از جنابعالی بعنوان یک عنصر با ارزش ولایی استدعا نمایم تا در جهت نظرات مقام عظمای ولایت و اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی در به ثمر نشاندن لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت و تفکیک بخش بازرگانی از صنعت قدم برداشته و ما موکلان خود را در بخش صنعت یاری رسانید که آراء شما بعنوان مهمترین معیار عملکرد ولایتمداری در ذهن و یاد ما باقی مانده و در زمان مناسب ملاک انتخاب ما خواهد بود .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

ارسال پیامک بلک لیست

تحصیل در هلند