عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، بر لزوم تقویت زنان فعال در حوزه اشتغال تاکید کرد و گفت: باید زنان فعال در حوزه اشتغال تقویت شده و در ارایه وام های تسهیلاتی، پوشش بیمه ای و گسترش فضای کسب و کار به این زنان کمک شود.

زهرا ساعی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز هم اندیشی با زنان فعال حوزه اجتماعی و اقتصادی کشور، افزود: جمعی ازبانوان کارآفرین تهران و برخی استان ها به همراه مشاوران دستگاه های اجرایی در این نشست حضور داشتند و به بررسی حوزه زنان و خانواده فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی پرداختند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به نامگذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی، تولید- اشتغال از سوی مقام معظم رهبری و درخواستی که رئیس مجلس برای ورود تخصصی نمایندگان جهت رفع موانع تولید و اشتغال داشتند نشست مذکور تشکیل شد تا گزارش نشست خود را به کمیسیون های مربوطه ارایه دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: واقعیت آن است که فضای کسب و کار دارای مشکلات زیادی است که در این فضا زنان فعال می خواهند حضور پررنگی داشته باشند و در این زمینه نیاز به یکسری اقداماتی برای تسهیل روند امور است.

وی یادآور شد: باید زنان فعال در حوزه اشتغال تقویت شده و در ارایه وام های تسهیلاتی، پوشش بیمه ای و گسترش فضای کسب و کار به این زنان کمک شود.

ساعی افزود: ظرفیت اصلی کشور نیروی انسانی است که زنان بخش اعظمی از آن را تشکیل می دهند درحالی که امروزه فضا برای کمک به آنها مهیا نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: باید زنان فعال در حوزه اشتغالزایی به صورت شبکه ای شناسایی شده و در قالب انجیوها به آنها کمک شود تا بتوان شعار اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

ارسال پیامک بلک لیست

تحصیل در هلند