رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس گفت: تمامی دستگاه ها در جذب نیروی انسانی موظف به رعایت قانون جذب سه درصدی معلولان هستند.

زهرا ساعی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد برخی اظهارات مبنی بر بی توجهی دولت یازدهم نسبت به جذب و اشتغال معلولان با بیان اینکه تمامی دستگاه ها در جذب نیروی انسانی خود موظف به رعایت قانون جذب سه درصدی معلولان هستند، گفت: یکی از اهدف تشکیل فراکسیون معلولان، بازنگری در مباحث حقوقی جامعه معلولان بوده که استخدام سه درصدی معلولان نیز یکی از این مباحث است.

نسبت به استخدام سه درصدی معلولان توجه نشده است

 نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه نسبت به استخدام سه درصدی معلولان توجه نشده است، تصریح کرد: البته معضل بیکاری در کشور فراگیر و عام بوده و باید فضا و ظرفیت اشتغال زایی کشور ارتقا یابد.

وی ادامه داد: وقتی حق استخدامی برای قشر خاصی تعیین می شود دستگاه های اجرایی باید خود را ملزم به رعایت قانون بدانند؛ درست است جذب نیرو در دستگاه ها اندک است اما اگر قرار بر جذب نیرو باشد باید با روال و درصد منطقی صورت گیرد و تناسب استخدام در مورد جذب سه درصدی معلولان رعایت شود.

فراکسیون حمایت از حقوق معلولان نهایت اهتمام خود را برای پیگیری و تحقق اشتغال سه درصدی معلولان به کار می برد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه فراکسیون حمایت از حقوق معلولان نهایت اهتمام خود را برای پیگیری و تحقق اشتغال سه درصدی معلولان به کار می برد، گفت: نیاز است در قوانین حوزه معلولان بازنگری و تسهیل گری شود زیرا برخی از قوانین به گونه ای است که گره ای از مشکلات معلولان رفع نمی کند.

ساعی ادامه داد: بعد از انتخابات هیات رئیسه جلساتی را با دستگاه های متولی به ویژه سازمان بهزیستی برگزار و با تعامل با این دستگاه ها سازوکار درستی را برای بهبود وضعیت جامعه معلولان اتخاذ خواهیم کرد؛ در این رابطه نیاز است سازمان بهزیستی به عنوان متولی معلولان حمایت بیشتری از آنها داشته و مشکلات معیشتی و درمانی آنها را رفع کند.

انتقاد از بی توجهی نسبت به مناسب و استانداردسازی فضاهای شهری برای تردد معلولان

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم، با انتقاد از بی توجهی نسبت به مناسب و استانداردسازی فضاهای شهری برای تردد معلولان، گفت: متاسفانه به مناسب سازی پیاده روها، فضاهای شهری و حمل ونقل عمومی برای سهولت در تردد معلولان توجه نشده و این موضوع  قشر معلول را با مشکلاتی مواجه کرده است این در حالی است که این امکانات باید از قبل پیش بینی شود.

رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حقوق معلولان باید مانند دیگر شهروندان مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: به طور مسلم باید نسبت به احقاق حقوق جامعه معلولی مانند دیگر شهروندان توجه کرد؛ نیاز است مدیریت شهری و دیگر دستگاه ها به مناسب سازی فضاهای شهری را در دستور کار قرار دهند./

۱ دیدگاه
  1. علی قریوند

    سلام. خانم ساعی اگر ثابت کنم حقم در زمینه شغلم پایمال شده آیا حاضری صفر تا صد حق من را بگیری؟ من معلول جسمی هستم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

ارسال پیامک بلک لیست

تحصیل در هلند