عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به دلیل انتخاب حجت الاسلام آل هاشم به نمایندگی خود در استان، ممنون و قدردانیم.

زهرا ساعی در حاشیه مراسم معارفه حجت الاسلام آل هاشم به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز در گفتگوی اختصاصی با نسل تدبیر گفت: حجت الاسلام آل هاشم فرزند تبریز و آذربایجان قهرمان هستند و ما از رهبر معظم انقلاب انقلاب اسلامی؛ حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله) به دلیل انتخاب ایشان به عنوان نماینده خودشان در استان ممنون و قدردانیم.

 وی با بیان اینکه حجت الاسلام آل هاشم از خاندان پاک علما مشهور استان و کشور هستند اظهار کرد: پدر ایشان نیز خدمات شایانی برای ایران اسلامی و بخصوص مردم استان انجام داده داده اند.

 وی حضور حجت الاسلام آل هاشم در تبریز به عنوان نماینده رهبری را فرصتی مغتم برای پیشرفت و توسعه بیش از پیش استان دانست و تصریح کرد: امیدوارم ایشان به عنوان کانون وحدت و همدلی تمامی  مردم و مسئولان مسیر ارتقا و پیشرفت استان را بیش از پیش هموارتر کنند.

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی همچنین از زحمات و تلاش های 22 ساله آیت الله مجتهد شبستری در استان نیز قدردانی کرد و افزود: ایشان نیز 22 سال در این استان زحمت کشیدند و همواره مایه خیر و برکت بوده اند ولی مدت ها بود که خودشان از رهبر انقلاب درخواست کردند که مسئولیت نمایندگی ولی فقیه و امامت جمعه مردم تبریز را به شخص دیگری واگذار کنند که حضرت آقا اخیرا درخواست ایشان را پذیرفته و حجت الاسلام آل هاشم را به عنوان نماینده جدید خود در استان منصوب کردند.

2 دیدگاه
 1. پاکابارا

  نکتۀ هشتم: چند صفر کم کنیم، تا واحد پولمان، پول کاربردی شود؟!

  من با دقت و بررسی، به این نتیجه رسیدم، با توحه به نرخ تورم، و شرایط خاصر داد و ستد خُرد و کلان، که هنوز هم کاربرد پول خوردۀ صد تومانی (هزار ریالی) وجود دارد برای برخی اقلام، بهترین کار حذف سه تا صفر است، کم‌ترش اتلاف هزینۀ انتشار واحد جدید است، و بیش‌تر موجب مزاحمت برای مردم!

  نام واحد جدید را چون ارادۀ و نفوذ قوی است که تومان باشد، ولی به ایشان می‌گویم، لااقل نام واحد پول جدید را “تومان نو” بگدارید، تا با واحد پول قدیم اشتباه نشود، کم کم مردم آن را “تومانو” تلفظ می‌کنند.

  http://pakabara.blogfa.com/post/54

 2. محمد

  سركار خانم ساعي
  با سلام و احترام
  همانگونه كه مستحضريد بحث بيكاري جوانان جزو مهمترين دغدغه هاي مسئولين مي باشد و براي رفع آن برنامه هاي زيادي هم اجرا مي شود اما اينجانب به عنوان يك شهروند تبريزي پيشنهادي دارم كه به نظر بسيار كارا و سريع الوصول است.
  سن بازنشستگي در وزارت نفت ، 60 سال تمام مي باشد كه متفاوت از ساير شركتها و ادرات است در ساير جاها 30 سال خدمت ملاك است و حتي با احتساب سختي كار تا 25 سال هم تقليل مي يابد اما قوانين نفت كه چندين دهه قبل تدوين شده بر مبناي سن 60 سال مي باشد.
  علت اين امر هم اين است كه كارهاي شركت نفت و پالايشگاه ها و … تخصصي مي باشد در زمان قديم كه تعداد افراد تحصيل كرده و متخصص كم بود به ناچار براي اين كه متخصصين در صنعت نفت حفظ شوند پس از طي آموزشهاي تخصصي و دو سال كارآموزي ، تا سن 60 سالگي در اين صنعت مشغول به كار مي شدند چون اگر زودتر بازنشسته ميشدند جبران نيروي انساني جانشين مشكل و حتي غير ممكن بود صنعت نفت هم در اوايل راه بود و براي توسعه مسير طولاني در پيش داشت. با اين شرايط ، سن بازنشستگي 60 سال قابل توجيه بود.
  اما اكنون كه سطح سواد بسيار بالا رفته و علوم و تكنولوژيهاي روز و مدرن توسط نسل جوان فراگرفته شده است امري كه كاركنان قديمي نفت معمولا آشنايي كمتري با علوم و تكنولوژي مدرن دارند و از طرفي تعداد فارغ التحصيلان دانشگاهها زياد است و بيكاري هم معضل شده است پيشنهاد مي كنم قانون بازنشستگي نفت اصلاح شود و مانند ساير ادارات و وزارتخانه ها به 30 سال تبديل شود. در اينصورت تعداد بسيار زيادي از كاركنان قديمي وزارت نفت شامل پالايشگاهها ،پتروشيمي ها ،شركت گاز ، پخش مواد نفتي، شركت خطوط لوله و مخابرات نفت، شركت خطوط لوله گاز و ادارات ستادي ، بازنشسته شده و براي خيل عظيم جوانان تحصيلكرده اشتغال آبرومند فراهم خواهد شد.
  اما چرا اين طرح تاكنون پيشنهاد نشده است به اين دليل است كه كاركنان قديمي نفت و مسئولين تصميم گير در اين وزارتخانه حقوق هاي پايه بسيار بالايي دارند و در سنين بالا و با سابقه كار نزديك به 40 سال ،از حقوق و مزاياي زيادي استفاده مي كنند بنابراين هيچ وقت داوطلب اين كار نشده اند.
  از طرف ديگر صندوق بازنشستگي نفت هم نمي خواهد بار بيشتري تحمل كند و تمايل دارد مستمري بگيران اين صندوق كمتر باشند.
  در اين راستا پيشنهادات ذيل قابل ارائه است:
  1- اصلاح سن بازنشستگي نفت از 60 سال سن به 30 سال سابقه كار براي كليه بخشهاي وزارت نفت اعم از ستادي و عملياتي
  2- شمول شرايط سخت و زيان آور به سايتهاي عملياتي مانند پالايشگاهها و پتروشيمي ها و كاهش سن بازنشستگي از 30 سال به 25 سال سابقه كار
  3- در صورت عدم امكان پيشنهادات فوق ، حالت انتخابي در نظر گرفته شود بدين صورت كه كارمند مخير باشد يا با شرط سن بازنشسته شود يا با سابقه كار.
  4- در صورتي كه كارمند با شرط سابقه كار بازنشسته شود بعنوان تشويق ، مزاياي پاداش پايان خدمت كاهش نيابد.
  5- از بكارگيري مجدد كارمندان بازنشسته در ادارات و شركتهاي دولتي اجتناب شود.

  مزاياي اين پيشنهاد عبارتند از:
  1-تعداد بسيار زيادي از جوانان تحصيلكرده به سرعت وارد بازار كار خواهند شد.
  2-با توجه به اينكه نسل جديد با علوم و تكنولوژي هاي روز دنيا آشنايي زيادتري دارد در نتيجه انتقال دانش به اين صنعت سرعت بيشتري مي گيرد.
  3-با توجه به اين كه حقوق و مزاياي كاركنان قديمي بالاست با حقوق يك نفر كارمند قديمي ، بيش از 5 نفر نيروي جوان مي توانند استخدام شوند.
  4-با توجه به اينكه عمده فعاليت صنعت نفت در سايتهاي عملياتي مي باشد نياز به نيروي جواني و تحرك بالا دارد جايگزيني اين عزيزان با نفرات جوانتر مي تواند كارآيي و بهره وري صنعت را افزايش دهد.
  با تشكر
  كارمند نفت از تبريز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

ارسال پیامک بلک لیست

تحصیل در هلند