عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید دارد: ساز و کار واگذاری نوزادان به متقاضیان فرزند‌خواندگی در بیمارستان در کشور ما تعبیه نشده است.

زهرا ساعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص واگذاری نوزادان در بیمارستان به متقاضیان فرزند‌خواندگی،گفت: واگذاری نوزادان در بیمارستان به متقاضیان فرزند‌خواندگی امکان‌پذیر نیست زیرا سازو کار آن در کشور ما انجام نشده است، البته کار ایده‌آل و آرمانی است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با وضعیت موجود از سویی قوه قضاییه و از طرف دیگر سازمان بهزیستی وظایفی را عهده‌دار هستند که تاکنون همکاری خوبی داشته‌اند، در سال‌های اخیر با توجه به تعاملات صورت گرفته آمار فرزند‌خواندگی افزایش و شرایط واگذاری تسهیل شده است.

وی ادامه داد: واگذاری نوزادان به متقاضیان فرزند‌خواندگی پس از تایید صلاحیت متقاضیان و شناسایی هویت این نوزادان و کودکان امکان‌پذیر است، بنابراین واگذاری نوزادان به متقاضیان فرزند‌خواندگی در بیمارستان به دلیل عدم طی این فرایند ناممکن است.

ساعی با اشاره به طرح « واگذاری نوزادان به طور مستقیم از بیمارستان به خانواده‌های متقاضی فرزند خواندگی» از سوی معاون بهزیستی استان تهران، گفت: این موضوع بین قوه قضاییه و سازمان بهزیستی مطرح نشده به نوعی که تاکنون نشستی هم در این رابطه برگزار نشده، در واقع این طرح به صورت جدی مطرح نشده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: واگذاری نوزادان به طور مستقیم از بیمارستان به خانواده‌های متقاضی فرزند خواندگی پشتوانه عملیاتی ندارد اما در هر حال اگر قرار به اجرای این اقدام باشد، ابتدا باید به اصلاح قانون فرزند‌خواندگی پرداخته شود ضمن آنکه قوه قضاییه و سازمان بهزیستی هم باید موافقت کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی ساز و کار این نوع واگذاری نوزادان به متقاضیان فرزندخواندگی تعبیه نشده است، تصریح کرد: با توجه به تسهیل شرایط فرزندخواندگی بهتر است شیوه فعلی دنبال شود تا هم خانواده‌ها با خیالی آسوده فرزند خوانده قبول کنند هم بهزیستی بتواند این امانت را به نحو احسنت در اختیار خانواده‌ها قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، حبیب‌الله مسعودی معاون بهزیستی استان تهران، از بررسی طرح « واگذاری نوزادان به طور مستقیم از بیمارستان به خانواده‌های متقاضی فرزند خواندگی» با هدف جلوگیری از رسوب کودکان و نوزادان در شیرخوارگاه‌ها و مراکز شبه خانواده و رایزنی با مسئولان قوه قضاییه برای اجرای این طرح خبر داد./

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

ارسال پیامک بلک لیست

تحصیل در هلند