نماینده‌ مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: احقاق حقوق شهروندان باید از سوی شوراها مورد توجه قرار گیرد و متخصصانی که در امور شهری فعالیت می‏‌کنند باید در راستای توسعه همه جانبه‌‏ شهر تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، زهرا ساعی با بیان این مطلب اظهار کرد: اهمیت شوراها پس از چهار دوره به طور ملموس احساس می‎شود و شوراها عملکردهای مهمی در حوزه‎ مدیریت، توسعه‎ فیزیکی شهر، فرهنگی و … دارد و به عنوان یک پارلمان شهری، جایگاه خود را در میان مردم یافته است.

نماینده‌ مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: مردم تجربه داشتن پارلمان شهری را دارند و امید است برخی نواقص و کاستی‎ها نیز در شورای پنجم، رفع شود و همچنن عملکرد شوراها در روستا و شهرها تفاوت دارد و روند مسائل در شهر دو کارکرد ویژه را می‎طلبد که نظارت بر حوزه‎ شهری، فرهنگی، اجتماعی و شهرداری از جمله‎ این کارکردها هستند.

وی افزود: احقاق حقوق شهروندان باید از سوی شوراها مورد توجه قرار گیرد و متخصصانی که در امور شهری فعالیت می‏‌کنند باید در راستای توسعه همه جانبه‌‏ شهر تلاش کنند؛ به طوری که تغییرات حاصل از این اقدامات باید در شهر ملموس باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به ویژگی‎های یک عضو شورا، گفت: تعهد، دلسوزی، پاکدستی، تجربه و تخصص از جمله ویژگی‎هایی است که مردم باید در انتخاب خود به آن توجه کنند و پس از دو دهه تجربه پارلمان شهری، مردم باید بدانند به چه کسی رای می‎دهند. همچنین اعضاء از سبقه مدیریتی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی خوبی برخوردار باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، افزود: شورای شهر در کنار کارکردهای مهم و تخصصی که دارد، باید کارکرد سیاسی هم داشته باشد و پاسخگوی نهادهای سیاسی نیز باشد.

به گزارش ایسنا، نماینده‌ مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، همچنین در پاسخ به این که مشکلات شورای چهارم ناشی از چه بود، گفت: با توجه به مطالب ذکر شده و ویژگی‎های مذکور برای اعضای شورا اگر مشکلی نیز در عملکرد شورای چهارم وجود داشت، از نبود این ویژگی‎ها ناشی می‎شد./

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

ارسال پیامک بلک لیست

تحصیل در هلند