عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به حضور گسترده مردم در انتخابات اخیر، گفت: حضور مردم علاوه بر اینکه ممنوعیت بازگشت به عقب را نشان داد به معنی رفع ایرادات فعلی نیز است.

زهرا ساعی در نشست علنی امروز چهارشنبه(٣ خرداد) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود، ضمن تبریک به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر، گفت: حماسه باشکوه انتخابات و نمایش عظمت ملت ایران در 29 اردیبهشت و مشارکت بی نظیر ایرانیان در تعیین سرنوشت مدیریت اجرایی و شهری با حضور گسترده مردم در این روز بزرگ در ثبت افتخاری دیگر در کارنامه مقدس جمهوری اسلامی حکایت از استواری بیش از پیش پایه های مردم سالاری در کشور داشت.

نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: حضور پرشکوه مردم در انتخابات اخیر بر اساس سیره امام راحل و رهنمودهای مقام معظم رهبری نماینگر اعتماد حاکمیت به رای و نظر ملت در تعیین مسیر پیشبرد امور و تحقق اهداف بود.

ملت ما به حق پیروز حقیقی انتخابات و شایسته بهترین ستایش ها است

وی با بیان اینکه ملتی که به حق پیروز حقیقی انتخابات و شایسته بهترین ستایش ها است با حضور حماسی و یکپارچه خود پیام انسجام و وحدت و همدلی را به جهانیان مخابره کرد، گفت: این کشور با انتخاب مجدد مسیر اعتدال، عقلانیت و آینده نگری خود را به منصه ظهور رسانید همان مسیری که آست الله هاشمی رفسنجانی سال ها برای به بار نشستن آن سعی و صبر کردند.

ساعی با اشاره به برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه اش، تصریح کرد: مردم شریف آذربایجان نیز همگام با هموطنان خود در جای جای کشور روز 29 اردیبهشت ماه در شکوه حماسی حمایت از آرمان های انقلاب و نظام اسلامی به میدان آمدند و برگ زرین دیگری در تاریخ ایران اسلامی را رقم زدند همان گونه که در تاریخ معاصر ایران در جنبش تنباکو و نهضت مشروطه با سردارانی چون ستارخان و باقر خان در پیروزی انقلاب اسلامی و حضور در جنگ تحمیلی سردارانی چون باکری ها و هم اکنون نیز در حمایت از منافع و مصالح ملی نقشی جدی و بی نظیر دارد.

وی ادامه داد: درست 9 هفته پیش و همزمان با سیل در استان های آذربایجان و کردستان در یک تذکر عرض کردم که ما از مدیریت بحران در وزارت کشور ناامید شده ایم و گفتم حتی در ثبت نام انتخابات هم دچار بحران می شویم آن روز عده ای با لبخند این حرف را شنیدند حالا عرض می کنم این ضعف مدیریت تا آنجا پیش رفت که آراء جمع قابل توجهی از شهروندان اخذ نشد و این بار نمی توان در مقابل این ضعف ها با لبخند گذشت.

اتحاد مردم ایران تنها دموکراسی باقی مانده در منطقه آشوب غرب آسیا را در معرض دیدگان جهانیان نمایان ساخت

ساعی با تاکید بر اینکه اتحاد رمز پیروزی مردم فهیم ایران است، افزود: اتحاد مردم تنها دموکراسی باقی در منطقه آشوب غرب آسیا، آسیا را در معرض دیدگان جهانیان نمایان ساخته است و گونه جدیدی از همزیستی مسالمت آمیز گروه های مختلف قومی، زبانی و دینی را عرضه کرده که حکایت از هدفی مشترک دارد و آن همان اعتلای ایران بزرگ است.

وی با بیان اینکه ملت ایران ملتی صددرصدی است،گفت:مردم با حضور آگاهانه خود در انتخابات خط بطلانی بر خط کشی‌های ساختگی کشیدند و به همگان گوشزد کردند که هیچگاه در تلاش برای تقابل میان مردم و گروه‌های جمعیتی نباشند و بدانند که دوران دو قطبی‌سازی‌های دروغین و سوء استفاده از اختلاف افکنی میان مردم ایران به پایان رسیده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد:کسانی با استفاده از فضای هیجانی روزهای انتخابات در صدد فاصله انداختن بین ملت با برچسب‌های شهری و روستایی بودند؛ولی دیدند که ملت فهیم ایران در یک چیز وحدت دارند و آن هم پس زدن کسانی است که جز عیب جویی از نظام برای رسیدن به مقاصد خود کار دیگری بلد نیستند.

بهره‌گیری از ظرفیت جوانان از لوازم بانشاط تر و قدرتمندتر شدن دولت تدبیر و امید است

وی افزود:مردم ایران با گفتمان قانون گرایی با اکثریت قاطع خط بطلانی برسایر گفتمان‌ها کشیده‌اند.اکنون به پاس این حضور حماسی بر ما مسئولان نظام فرض است که با قدردانی از این نعمت بزرگ که با حضور خود به بی‌دانشی نه گفتند سر تعظیم فرود آوریم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه یکی از لوازم بانشاط تر و قدرتمندتر شدن دولت تدبیر و امید بهره‌گیری از ظرفیت جوانان در دولت دوازدهم است، گفت: باید توجه داشت که دولت نمی‌تواند در پیشبرد هیچ امری از امور محوله به موفقیت دست یابد مگر اینکه حضور،‌حمایت و پشتیبانی وجود داشته باشد و این امر با حضور حماسی در انتخابات پایان نمی‌پذیرد مگر مطالبه‌گری و انتقاد از دولت در کنار آن وجود داشته باشد.

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در پایان یادآور شد: منتقدین دولت که تا دیروز خود را به عنوان رقیب در جناحی دیگر معرفی می‌کردند؛دست دوستی رئیس جمهور منتخب را پس نزنند و با همکاری خود پیشرفت کشور را رقم زنند./

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

ارسال پیامک بلک لیست

تحصیل در هلند